ΓΙΝΕ ΕΣΥ Η ΑΛΛΑΓΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  amourat 24/3/2008, 02:01

ΘΑ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΠΛΗ ΕΞΙΣΤΟΡΗΣΗ
ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΠΛΟΥ ΣΥΜΒΑΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΚΛΗΘΗΚΑΜΕ ΔΙΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ ΜΑΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΟΥΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΧΑΜΕΝΗ Η ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΚΕΙΝΗ ,ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΠΕΚΟΜΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ.
ΜΙΑ ΤΥΠΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΓΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΡΑ ΠΕΡΑΝ ΠΟΡΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΑΘΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΑΠΡΟΘΥΜΙΑ.

amourat

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ηλικία : 68
Location : ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Registration date : 22/02/2008

http://amourat.sosblog.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty Απ: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  Agapi 24/3/2008, 02:31

Όταν λες σε κάθε Τοπική Οργάνωση? Rolling Eyes
Agapi
Agapi

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Location : Λέσβος
Registration date : 05/02/2008

http://agapiaxies.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty Απ: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  tractatus 24/3/2008, 10:09

Amourat ζητάς το αυτονόητο. Αλλά όλα ξεκινούν απο την αρχή. Οταν δλδ κάποιος βάζει υποψηφιότητα για σύνεδρος και έχει κάτι να πεί ως πρόταση χειροπιαστή, πέρα απο κορώνες και τσιτάτα τα οποία λειτουγούν, ιδιαίτερα στην φάση που βρίσκεται το πΑΣΟΚ, περισσότερο ως αυτοεκτόνωση. Και είναι κρίμας ένα κόμμα που ήξερε απο διαδιακασίες να μην τις εφαρμόζει. Επίσης, οσα θα μεταφερθούν εκεί θα έπρεπε να είναι προϊόν διαβούλευσης είτε μέσα απο τον εργασιακό του χώρο είτε μέσα απο την τοπική κοινωνία. Ομως, εδω και πολύ καιρό αυτό, δυστυχώς, δεν ακολουθείται στις οργανώσεις και γι' αυτό κανείς απ' όσους εκλέγονται δεν δεσμεύεται για τίποτα, παρα μόνο κρίνει. Θα έπρεπε, λοιπόν, να υπάρχει ένα κείμενο τόσο για το καταστατικό όσο και για τις πολιτικές θέσεις το οποίο θα αναλάμβαναν οι σύνεδροι να καταθέσουν στο Προεδρείο του Συνεδρίου. Στο Συνέδριο, επίσης, δεν δόθηκε και πάλι η δυνατότητα να γίνει αυτό αφού κανείς δεν το είχε προβλέψει και επειδή, όπως καταλαβαίνεις η πλειοψηφία μάζευε "κουκιά". Επομένως και ο αντίστροφος δρόμος είχε μια απο τα ίδια. Ιδιώτευση και καμία ενημέρωση και πάμε λέγοντας σε όλο το φάσμα των οργανώσεων.
Κατά την άποψή μου, έβαλες τον ακρογωνιαίο λίθο για να αρχίσει μια σωστή συζήτηση που έχει στόχο και υπόβαθρο....Ελπίζω να συνεχιστεί με ανάλογες παρεμβάσεις.

tractatus

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Registration date : 17/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  amourat 26/3/2008, 23:10

Agapi έγραψε:Όταν λες σε κάθε Τοπική Οργάνωση? Rolling Eyes
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΠΟΥ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΗΤΑΝ
Τ.Ο. ΠΑΣΟΚ ΚΑΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΟΥ.

amourat

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ηλικία : 68
Location : ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Registration date : 22/02/2008

http://amourat.sosblog.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty Απ: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  Agapi 26/3/2008, 23:42

Ξέρω πολύ καλά τι είναι. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι απλά αυτοί οι άνθρωποι από την Δ.Ο. μου και από την Ν.Ε. όπου ανήκω, δεν με καλούν ούτε εμένα, ούτε τον σύζυγο μου. Γιατί? Γιατί, η άποψη μου, φοβούνται άνθρωποι ικανοί, με ενέργεια και πάνω απ’όλα με διάθεση Προσφοράς στο Σύνολο (διάβασε δεν θέλουμε προσωπικό όφελος, έχουμε απλά Πιστεύω και ακολουθούμε με Εμπιστοσύνη τον Πρόεδρο και το ΠΑ.ΣΟ.Κ.). Δηλαδή αυτό που είναι σωστό πρέπει να το εξαφανίζουν αυτά τα άτομα με τον έναν η με τον άλλον τρόπο.

Αυτός ο ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟΣ πόλεμος εναντίον μου, προσωπικά, τον είχα δει (ευτυχώς από αυτούς που δεν αντικαθρεφτίζουν την πλειοψηφία) και στην εκλογή μου για σύνεδρο. Μέχρι που μια συντρόφισσα με ρώτησε ποιον αντιπροσωπεύω (μάλλον επειδή δεν είμαι πια απλός ψηφοφόρος της, αλλά λαμβάνω δράση και περνάει ο λόγος μου στον κόσμο, με θεωρεί τώρα πια «επικίνδυνη». Ειδικά που είμαι πολύ ξεκάθαρη και δεν είμαι είδος ανθρώπου που άλλα λέει και άλλα κάνει). Και πολλά άλλα. Θέλω να πω σε όλους αυτούς ότι ο Γεώργιος Α. Παπανδρέου μας ζήτησε να οργανωθούμε, να αγωνιστούμε, να ξεσηκωθούμε. Επίσης επισημαίνω ότι έχω κάνει πολλές σοβαρές προτάσεις και από τους πρώτους, προτάσεις που τις έχει αγκαλιάσει το ΠΑ.ΣΟ.Κ. και προσωπικά ο Πρόεδρος.

Τώρα πες μου με ποιο τρόπο να οργανώσω μια τέτοια εκδήλωση, όταν αυτά τα φιλόδοξα άτομα από τις Τ.Ο. τα έχουν βρει μεταξύ τους, στο κόλλημα τους σε οφίτσια και απομακρύνουν όποιον θέλει και έχει την ικανότητα να σπρώξει το καρό? sunny
Agapi
Agapi

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Location : Λέσβος
Registration date : 05/02/2008

http://agapiaxies.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty Απ: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  tractatus 27/3/2008, 01:07

Αγαπητή 'Αγάπη', επειδή τυγχάνει να σε γνωρίζω κι επειδή συμμετέχουμε σ' ενα χώρο που σέβομαι και δεν κάνω κατάχρηση, θα ήθελα πολύ σύντομα να σου γράψω οτι κάποτε το ΠΑΣΟΚ εκπροσωπούσε την κοινωνία και οι Τ.Ο. λειτουργούσαν χωρίς αποκλεισμούς. ΕΣΥ, λοιπόν, που είσαι τόσο δυναμική, όπως φαίνεσαι δεν έχεις να φοβάσαι κανένα και γι΄αυτό δεν έχεις παρά να συνεχίζεις την άκοπη και δυναμική δράση σου σε όσα κάνεις, συμμετέχοντας σε εκλογικές διαδικασίες. Ασε τους άλλους να σε φοβούνται και να σε θεωρούν επικίνδυνη ειδικά αφού ο,τι λές μάλιστα το κάνεις...φαίνεται οτι τους τρομάζει το έργο σου. Keep Walking!

tractatus

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Registration date : 17/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty Απ: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  Agapi 27/3/2008, 01:14

Χρειάζεται οργανωτική δομή που να δεν θα επιτρέπει αποκλεισμούς ικανών ανιδιοτελών στελεχών.
Agapi
Agapi

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Location : Λέσβος
Registration date : 05/02/2008

http://agapiaxies.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty Απ: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  Agapi 27/3/2008, 01:17

Sorry,

Χρειάζεται οργανωτική δομή που δεν θα επιτρέπει αποκλεισμούς ικανών ανιδιοτελών στελεχών.
Agapi
Agapi

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Location : Λέσβος
Registration date : 05/02/2008

http://agapiaxies.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  amourat 27/3/2008, 01:22

Agapi έγραψε:Ξέρω πολύ καλά τι είναι. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι απλά αυτοί οι άνθρωποι από την Δ.Ο. μου και από την Ν.Ε. όπου ανήκω, δεν με καλούν ούτε εμένα, ούτε τον σύζυγο μου. Γιατί? Γιατί, η άποψη μου, φοβούνται άνθρωποι ικανοί, με ενέργεια και πάνω απ’όλα με διάθεση Προσφοράς στο Σύνολο (διάβασε δεν θέλουμε προσωπικό όφελος, έχουμε απλά Πιστεύω και ακολουθούμε με Εμπιστοσύνη τον Πρόεδρο και το ΠΑ.ΣΟ.Κ.). Δηλαδή αυτό που είναι σωστό πρέπει να το εξαφανίζουν αυτά τα άτομα με τον έναν η με τον άλλον τρόπο.

Αυτός ο ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟΣ πόλεμος εναντίον μου, προσωπικά, τον είχα δει (ευτυχώς από αυτούς που δεν αντικαθρεφτίζουν την πλειοψηφία) και στην εκλογή μου για σύνεδρο. Μέχρι που μια συντρόφισσα με ρώτησε ποιον αντιπροσωπεύω (μάλλον επειδή δεν είμαι πια απλός ψηφοφόρος της, αλλά λαμβάνω δράση και περνάει ο λόγος μου στον κόσμο, με θεωρεί τώρα πια «επικίνδυνη». Ειδικά που είμαι πολύ ξεκάθαρη και δεν είμαι είδος ανθρώπου που άλλα λέει και άλλα κάνει). Και πολλά άλλα. Θέλω να πω σε όλους αυτούς ότι ο Γεώργιος Α. Παπανδρέου μας ζήτησε να οργανωθούμε, να αγωνιστούμε, να ξεσηκωθούμε. Επίσης επισημαίνω ότι έχω κάνει πολλές σοβαρές προτάσεις και από τους πρώτους, προτάσεις που τις έχει αγκαλιάσει το ΠΑ.ΣΟ.Κ. και προσωπικά ο Πρόεδρος.

Τώρα πες μου με ποιο τρόπο να οργανώσω μια τέτοια εκδήλωση, όταν αυτά τα φιλόδοξα άτομα από τις Τ.Ο. τα έχουν βρει μεταξύ τους, στο κόλλημα τους σε οφίτσια και απομακρύνουν όποιον θέλει και έχει την ικανότητα να σπρώξει το καρό? sunny
ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΦΑΝΟΥΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΝΩΝΤΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ.

amourat

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ηλικία : 68
Location : ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Registration date : 22/02/2008

http://amourat.sosblog.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ Empty Απ: ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

Δημοσίευση  Agapi 27/3/2008, 01:44

Τρομάζω μόνο αυτούς που θέλουν το προσωπικό συμφέρον και αλλαγή προσώπων και όχι νοοτροπίας.
Agapi
Agapi

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Location : Λέσβος
Registration date : 05/02/2008

http://agapiaxies.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης