ΓΙΝΕ ΕΣΥ Η ΑΛΛΑΓΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 20/2/2008, 16:15

Χθες το βράδυ Αλβανικής καταγωγής μετανάστης της περιοχής
μου με συνάντησε και μου είπε: Τζιάννη, μου τελεφώνησε κάποιο από Αθήνα είπε
και με ρώτησε είσαι με Γκιόργο ή Βαντζέλη; Μήπως τον γνωρίζει εσύ αυτόν κύριε
Τζιάννη;
Εγώ τι να απαντήσω βρε αδέρφια; πείτε μου;

ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 18/01/2008

http://gmendrinos.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty Απ: ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  ellie 20/2/2008, 17:41

Με Μαρία να πείς (άσχετο αυτό μου ήρθε)
Τώρα αν θέλουν κάποιοι να αναμοχλεύουν τα πάθη....

ellie

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Registration date : 17/01/2008

http://ellietz.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty Απ: ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  Επισκέπτ 20/2/2008, 18:09

Μήπως το αυτονόητο; "με το ΠΑΣΟΚ"?

Επισκέπτ
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty Απ: ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  ZiouziosD 21/2/2008, 18:30

Πολύ σωστά σύντροφε Κρόγια. Όλοι είμαστε με το ΠΑΣΟΚ. Η εκλογική αναμέτρηση για την προεδρία του κινήματος παρήλθε. Έχουμε πρόεδρο ισχυρό και ΟΛΟΙ μαζί μπροστά για τη νίκη.
Για τη νίκη του κομμάτος και ολόκληρου του ελληνικού λαού

ZiouziosD

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 19/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty Απ: ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 26/2/2008, 19:02

Σήμερα εσείς τι θα του λέγατε, ω παίδες;
Μήπως έπρεπε να πάει κι αυτός στο λιμάνι;ή είμαστε όλοι για φούντο.
Στη δική μου οργάνωση (!!!) του Δήμου Θερμαϊκού κάποιοι αποφάσισαν από μόνοι τους και ξεκίνησαν τις έκλογές από τις 09.00 ώρα της Κυριακής!
Γιατί έτσι αυτοί "γουστάρανε".
Όταν τηλεφώνησα δε στο Γραμματέα της ΝΟΕΣ μου απάντησε "τι να κάνω εγώ Γιάννη μου; εσείς κυβερνάτε το κόμα!

ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 18/01/2008

http://gmendrinos.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty Απ: ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 26/2/2008, 19:04

Συγνώμη και για το κόμα ,αλλάξτετο τουλάχιστον αυτό σε κόμμα. Ευχαριστώ.

ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 18/01/2008

http://gmendrinos.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty Απ: ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  nikol 27/2/2008, 11:31

Εμένα πάλι, μου δημιούργησαν έντονο προβληματισμό δύο περιστατικά που έζησα στο νομό μου, κατά τη διάρκεια του προσυνεδριακού διαλόγου: Το πρώτο ήταν σε Δημοτική Ολομέλεια, όπου όταν πήγαμε σαν ΝΟΕΣ είχαν ήδη μαζευτεί στο καφενείο αρκετοί. Στο κέντρο του χώρου κατά την προσφιλή τους μέθοδο -όπως αποδείχτηκε κι από αλλού- οι αμφισβητίες. Άρχισε η κουβέντα και σε κάποια στιγμή αυτοί έθεσαν το θέμα συγκρότησης των προσωρινών οργάνων. Μίλησαν περί αποκλεισμών κλπ. και αυτός που ηγούνταν της ομάδας τους και ήταν στο πάνελ, μέλος της ΚΟΕΣ, προσπάθησε να τα "μαζέψει" και είπε να ξεχάσουμε πλέον και εκλογές αρχηγού και όλα τα συναφή, να κοιτάξουμε μπροστά, μπλα μπλα μπλα. Τότε παίρνει το λόγο ένας από την ομάδα που μετείχε ενεργά στην ανάδειξη του "Βαντζέλη" και του λέει το εξής: "Δεν ξέρω τί κάνετε εσείς εκεί στο πάνελ,(υποννοώντας προφανώς συμβιβασμό), εγώ όμως μάλωσα με τον διπλανό μου στο καφενείο, μούκοψαν την καλημέρα οι φίλοι μου. Και τώρα μου λες να τα ξεχάσουμε όλα. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ. ΜΕ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ!!!".
Το άλλο περιστατικό ήταν με το μοίρασμα μια πρόσκλησης στα καφενεία των Δήμων, για την έλευση μεγαλοστελέχους από την Αθήνα, στη Νομαρχιακή Ολομέλεια. Μπαίνουμε σε ένα καφενείο όπου πάω να δώσω πρόσκληση σε έναν "σύντροφο" και μου λέει: ΠΟιό κόμμα είστε; Λέω από το ΠΑΣΟΚ. "Ποιό ΠΑΣΟΚ, όμως, κάτσε! γιατί εμείς είμαστε από το άλλο ΠΑΣΟΚ, του Βενιζέλου!!! Κι άμα λέχει στηρίζουμε και λίγο Τσίπρα που είναι και καινούριος!!!"
Θεωρώ λοιπόν, πως δεν αναμοχλεύει κανείς τα πάθη. Πολύ φοβάμαι πως έχει διαμορφωθεί μια συνειδησιακή κατάσταση στη βάση, τέτοια, που δεν επιτρέπει ιδιαίτερη αισιοδοξία.... Εκτός κι αν είμαστε το μόνο Δημοκρατικό κόμμα, που οι οπαδοί του δεν αποδέχονται τις αποφάσεις της πλειοψηφίας!!! Εκτός κι αν εξακολουθούν να δίνονται "γραμμές διχασμού" εν κρυπτώ... Τί να πω σύντροφοι, τα σχόλια δικά σας!

nikol

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 12/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty Απ: ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  harrygrath 2/3/2008, 23:11

Ειναι σαφες το ρατσιστικο " χιουμορ " του τιτλου...

Το επωνυμο Mendrino ειναι μαλλον...αλβανικο..

harrygrath

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Location : Athens
Registration date : 02/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ; Empty Απ: ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΓΚΙΟΡΓΟ Ή ΒΑΝΤΖΕΛΗ;

Δημοσίευση  ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 4/3/2008, 16:22

Γι' αυτό φαίνεται αισθάνομαι ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!

ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 18/01/2008

http://gmendrinos.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης